Κτιριακή Υποδομή

Οι αίθουσες διδασκαλίας του Σχολείου μας βρίσκονται στους δυο ορόφους του κτιρίου.
Συγκεκριμένα, η Α και Β τάξη στον 1ο όροφο και οι υπόλοιπες τάξεις (Γ, Δ, Ε, Στ) στον 2ο όροφο.
Τα γραφεία, Διευθύντριας και δασκάλων, είναι στο ισόγειο.
Το Σχολείο μας διαθέτει και εργαστήρια.
Στο υπόγειο βρίσκεται η βιβλιοθήκη και στον 2ο όροφο η αίθουσα φυσικής-χημείας που χρησιμοποιείται και ως αίθουσα καλλιτεχνικών.
Τέλος, σε χωριστό κτίριο στην αυλή βρίσκεται η αίθουσα πολλαπλών του Σχολείου, η οποία χρησιμοποιείται κυρίως για τις εκδηλώσεις-γιορτές του Σχολείου αλλά και ως κλειστό γυμναστήριο, όταν ο καιρός δεν είναι καλός.
Τόσο η βιβλιοθήκη όσο και η αίθουσα πολλαπλών χρησιμοποιείται από κοινού με το 2ο Ειδικό Δημοτικό (ή και χωριστά) με το οποίο συστεγαζόμαστε. Ειδικά, η αίθουσα πολλαπλών χρησιμοποιείται για τις γιορτές του και από το 41ο Νηπιαγωγείο.

• Google Plus
  • Add to favorites