Χαιρετισμός Διευθύντριας

Σας καλωσορίζω με τη σειρά μου στο Σχολείο μας και θα ήθελα να σας διαβεβαιώσω ότι εδώ όλοι (μαθητές, δάσκαλοι και γονείς) λειτουργούμε σαν μια οικογένεια υποκινούμενοι από ένα και μοναδικό κίνητρο: να βοηθήσουμε τους μαθητές μας να αναπτύξουν τις δυνατότητές τους με σεβασμό στην προσωπικότητά τους ενώ, από την άλλη μεριά, οι αδυναμίες του καθενός μας γίνονται αντικείμενο παρατήρησης και ευκαιρία για βελτίωση και πρόοδο.

Επιδίωξή μου προσωπική είναι να εξασφαλίσω, στο μέτρο των δυνατοτήτων μου και των ποικίλων συνθηκών (κοινωνικών, οικονομικών, πολιτικών κ.ά), ένα ασφαλές περιβάλλον μάθησης και δημιουργίας, πλούσιο σε κίνητρα και εργαλεία για μαθητές και δασκάλους.

Τρεις είναι οι πυλώνες στο οικοδόμημα της αγωγής και της παιδείας που παρέχουμε: ο σεβασμός στο περιβάλλον, στις ανθρωπιστικές αξίες, στον πολιτισμό και τις τέχνες.

Σας ευχαριστώ.

Περβολαράκη Χρυσάνθη