Ατομικό Δελτίο Υγείας

Απριλίου 2, 2014 by Categorie: Υγεία - Ασφάλεια
Ατομικό Δελτίο Υγείας

Σας ενημερώνουμε ότι στο πλαίσιο εξυπηρέτησης των οικογενειών και μαθητών για τη χορήγηση Πιστοποιητικών Υγείας εγγραφής στα δημοτικά σχολεία και συμπλήρωσης του Ατομικού Δελτίου Υγείας του Μαθητή (Α.Δ.Υ.Μ.) (ΕΝΤΥΠΟ 1) που πρέπει να συνοδεύει το μαθητή για την εγγραφή του στην Α΄, Γ΄ και Ε΄ τάξη του δημοτικού (για το σχολικό έτος 2013-14), ισχύουν τα παρακάτω:

1. Όλοι οι ασφαλισμένοι μπορείτε να κλείνετε ραντεβού στα τηλ. επικοινωνίας, όπως φαίνονται στο ΕΝΤΥΠΟ 2 που σας επισυνάπτουμε.

2. Επιπλέον, οι ασφαλισμένοι του ΕΟΠΥΥ μπορούν να κλείνουν ραντεβού στο τηλ. 2810719202 (κ.Αρκούδη και κ. Σκουζάκη) Τετάρτη πρωί και Παρασκευή απόγευμα.

3. Οι ανασφάλιστοι μπορείτε να επικοινωνείτε με το κοινωνικό ιατρείο του Δήμου Ηρακλείου στο τηλ.: 2813008525.

4. Οι εξετάσεις για τη συμπλήρωση του Α.Δ.Υ.Μ είναι δωρεάν.

5. Το διάστημα στο οποίο μπορείτε να εξυπηρετηθείτε είναι από τους μήνες Απρίλιο έως και Οκτώβριο του 2013.

• Google Plus
  • Add to favorites