Έναρξη Σχολικού Έτους 2014-2015

Σεπτεμβρίου 7, 2014 by Categorie: Σχολική Λειτουργία
Έναρξη Σχολικής Χρονιάς

Αγαπητοί γονείς,

Προσωπικά εγώ καθώς και όλο το εκπαιδευτικό προσωπικό του Σχολείου μας θα θέλαμε να σας ευχηθούμε μια ευχάριστη και δημιουργική σχολική χρονιά για τα παιδιά σας και κατ? επέκταση για σας.

Η σχολική χρονιά ξεκινά με τον αγιασμό στις 11 του Σεπτέμβρη, γύρω στις 08:30 και μετά αποχώρηση. Την Παρασκευή, 12-9-14, τα παιδιά θα έρθουν κανονικά (08:10) για να γνωρίσουν τους δασκάλους τους, τις αίθουσες διδασκαλίας και να παραλάβουν τα βιβλία τους, να πάρουν πρόγραμμα κλπ. Για τις μικρές τάξεις ((Α-Β)  η αποχώρηση θα είναι στις 11:00, ενώ για τις υπόλοιπες (Γ-Δ-Ε-ΣΤ) στις 12:25.

Από τη Δευτέρα, 15-9-14, το σχολείο θα λειτουργεί κανονικά σύμφωνα με το πρόγραμμα και με τους δασκάλους και τους εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων που διαθέτουμε, δηλ. 12:25 για τις μικρές τάξεις (Α-Β) και 13:15 για τις μεγαλύτερες (Γ-Δ-Ε-ΣΤ). Αν έχουμε δάσκαλο για το Ολοήμερο, αυτό θα λειτουργήσει από τη Δευτέρα 15-9-14.

ΣΗΜΕΙΩΣΕΙΣ:

1η : εκτός από το δάσκαλο για το Ολοήμερο, δεν έχομε στη διάθεσή μας ακόμη: Γαλλικών (για την Ε και Στ τάξη), Μουσικής και εκπαιδευτικούς ειδικοτήτων για το Ολοήμερο.

2η : θα σας παρακαλούσα το Ατομικό Δελτίο Υγείας του μαθητή να το επιστρέψετε συμπληρωμένο το αργότερο ως τα τέλη του Σεπτέμβρη. Χωρίς αυτό οι μαθητές δεν θα μπορούν να πάρουν μέρος στο μάθημα της Γυμναστικής και κατ? επέκταση δεν θα έχουν βαθμό στη Γυμναστική.

Η διευθύντρια του Σχολείου

Περβολαράκη Χρυσάνθη